kolmapäev, 13. juuni 2012

Riigi Põhiülesanne


PS  ja tegelik elu
Meie Riigi ja Rahva põhiülesanded on kirja pandud meie Riigi Põhiseaduse preambluas:

„Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus, mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade -...”  
Põhiseaduse  IV peatüki järgi peaks seda juhtima ja sellega tegelema Riigikogu. Nimetuse järgi on meil Riigikogu olemas, kuigi Riigikogu nime all tegutseb meil Parteide Esinduskogu.
Parteide Esinduskogu (PE) moodustatakse meie Põhiseaduse vastaselt Parteide poolt etteantud nimedest – kelle poolt on mõtet hääletada, kuid nendest kandidaatidest teevad valiku Parteid ise arvestamata Rahva (hääletajate) tahtega (RK) kandidaatide hulgast. (Riigikogu ja Valitsuse valivad Parteid http://leopall.blogspot.com/2010/02/riigikogu-ja-valitsuse-valivad-parteid.html )

Mis on siis Parteide Esinduskogu (PE) funktsioonid? Tegelikult PS mõttes peaksid nad täitma Riigikogu funktsioone. Võimu teostamisel ja valitsemisel seda nad ka teevad…aga. Kuna neid moodustavad Parteid, siis esindavad nad ka Parteide – mitte Riigi ja Rahva huvisid. ..”praeguste ja tulevaste põlvede ühiskondlik edu ja üldine kasu, mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi  aegade…” – need PS normid jätavad PE liikmed külmaks, sest selle varjutavad Parteide ja nende liikmete isikliku huvid. Meie Parteid on muutunud kasumit taotlevateks äriühinguteks. Oma saamatust-tahtmatust Riigi ja Rahva elatustaseme parendamisel on nad juba tõestanud.
20 iseseisvusaastaga oleme Euroopas paljude negatiivsete näitajate hulgas esirinnas, elatustasemelt edastame napilt Venemaad (nagu ENSV ajal)  ja oleme alles Serbia järel (ametlik statistika.
Kuidas elavad Parteid ja parteilased ise meie Rahva taustal?
1.     Parteid saavad Riigi eelarvest ligi 6 miljonit Eurot.
2.      Paljud parteilased saavad raha ka riigilt poliitiliste nõunikena ministeeriumites, KOV-des oma parteide juhtfiguuride poliitilise nõustamise eest.
3.      Paljudes RAS-des, KOV ettevõtete juhatustes/nõukogudes ISTUMISE (mitte teadmiste/oskuste rakendamise eest, sest tihti ollakse VÕHIKUD antud elualal) eest.  
4.      Mitmetes MTÜ-des Parteide esindajana OLEMISE eest.   
5.      Parteid (kerjustena) saavad aastas ANNETUSI miljonite Eurode ulatuses…
6.      Parteide Esinduskogu liikmete hüvitised, millest enamusel on vähe tegemist riigivalitsemisega, vaid lähevad rohkem parteilaste isiklike hüvede kindlustamiseks.
Ikka vähe! Mulle tundub, et Parteide ja parteilaste saadavad rahad üldsummas lähenevad või ületavad Kaitseministeeriumi aasta eelarvet. Parteide/parteilaste üldsummas saadava rahalised kasumid/hüvitised (nende eelneva 5 punkti ulatuses) selle kohta statistikat ei peeta. Kui peetaks, siis ületaks meie Parteide ja parteilaste sissetulekud Euroopa riikide parteilaste keskmist sissetulekut tunduvas ulatuses.
Kui neid andmeid küsida Valitsusest või Parteide Esinduskogu esinaiselt Ene Ergma’lt, siis saaks vastuse – sellist statistikat ei peeta ega peeta vajalikuks sellist statistikat tehta, kuna Rahva huvi selle kohta puudub.

Meie RK ehk PE juhib kogu meie Riigi tegevust. Selles on moodustatud Põhiseaduskomisjon. Põhiseaduskomisjon peaks järgima meie Põhiseadust ja tegelema Riigi ees KÕIGE PÕHILISEMA-TÄHTSAMATE ÜLESANNETEGA.
Mis oleks siis meie riigi sellised PÕHILIDEMAD-TÄHTSAMAD küsimused? Seda muidugi vastavalt meie Põhiseaduses seatudeesmärkidele-ülesannetele. Mis on siis on  praegu kõige tähtsam meie Riigile ja Rahvale?

Meie Riigi Põhiseaduskomisjon leidis, et MEIE  RIIGI KÕIGE TÄHTSAM KÜSIMUS ON – Riigi kõige vaesemate aitamine, mis viib peatselt-koheselt meie Riigi õitsengule – see on parteide täiendav rahastamine.    
Kas tõesti on Parteide rahastamine nii oluline küsimus – et sellega tegeleb Riigikogu Põhiseaduskomisjon?  Kas tõesti on meie riigi ja rahva suurim mure Parteide Riikliku rahastamise pärast? (http://leopall.blogspot.com/2012/05/mida-utleb-meile-dasa-msa-kogemus.html).
Oleks ka imelik, kui Parteide Esinduskogu ei seaks esikohale Parteide ja parteilaste healu – unustades kõik muu – alates Põhiseadusest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar